Zpět

Jak zvolit správnou velikost šperku

Přidáno: 17. 2. 2017 14:46:03 Počet shlédnutí: 89

17 Únor 2017

Jak zvolit správnou velikost šperku?


Před nákupem šperků z našeho eshopu si pořádně promyslete, jakou délku preferujete a vždy se několikrát ujistěte že udávaná veliskot je správná. Nevyhovuje Vám velikost kterou máme na skladě? Napište nám a šperk vyrobíme podle Vás.

Vhodná velikost náramku
U náramku je důležité vědět obvod zápěstí. Buď změříte náramek který již vlastníte a nebo který má obdarovaná osoba doma. Při měření postupujte podle následujících kroků:
Provázek nebo proužek papíru oviňte těsně kolem zápěstí.
Vezměte fix a udělejte s ním značku.
Přiložte provázek k pravítku a změřte ho.
K naměřené délce přičtěte 1 až 2 cm.

Při volbě velikosti náramku pamatujte, že jeho nošení musí být pohodlné a nesmí nijak omezovat. Rozhodněte se, jestli chcete náramek volný nebo těsně padnoucí na ruku. Pokud chcete volnější náramek, zvolte větší velikost, a pokud těsně padnoucí, vyberte si velikost menší.

Ideální délka řetízku

Pro měření délky řetízku platí stejná pravidla jako u náramků. Při výběru záleží také na tom, zda na řetízku budete mít přívěsek. Pokud se chystáte na řetízku nosit přívěsek, umístěte si na provázek přívěšek, který budete nosit, popřípadě předmět podobné váhy a velikosti. Dávejte pozor, aby šířka řetízku nebyla větší než průměr očka na přívěsku.Pokud chcete mít jistotu, použijte krejčovský metr. Metrem změřte, jak velký je obvod kolem krkuaž k místům kde začíná na obou stranách hrudníku klíční kost. K naměřené hodnotě připočtěte 5 až 10 cm a vyjde Vám ideální délka vhodného řetízku právě pro Vás. Nejběžnější velikost dámského řetízku je 42 cm. Vybíráte-li řetízek pro muže, přidejte si vždy 5 cm oproti srovnatelné velikosti pro ženu – mužský krk bývá silnější a proto muži nosí řetízky delší. Nejkratší délka řetízku vhodná pro muže je 45 cm.

Velikost prstenu
Kolik milimetrů má obvod Vašeho prstu, taková je velikost prstenu. Pokud má prsten velikost 50.0, potom je vnitřní obvod prstenu 50 mm. Přirozeně se může tloušťka prstu během dne nepatrně měnit. Pokud chcete velikost prstenu změřit co nejpřesněji, tak měřte při běžné pokojové teplotě, když jsou ruce v klidu alespoň několik minut. Nezapomeňte na to, že prsten budete muset přetáhnout přes kloub. Během měření nemějte provázek příliš silně ovázaný kolem prstu. Pokud máte zájem o širší a masivnější prsten, tak si objednejte o jedno číslo větší velikost.

Tato stránka používá cookies. Vice info

Přihlášení